Translate

EN CS

blogHeader
Aktuální dění a zajímavé tipy a nápady z

The Little Gym

getMoving  V pohybu!  getMoving

Naše TOP 5 rodinné večeře

FR Our Top 5 Family Dinners

Po celém aktivním dnu je vždy důležitá zdravá večeře. Ovšem ne vždy se nám, rodičům, daří přimět naše děti jíst to, co považujeme za vhodné a zdravé. Těžká smažená jídla a sladké večeře raději nahraďte lehčí stravou a dostatkem zeleniny a bílkovin. A aby se mohla najíst celá rodina společně – zde je pár tipů, které by vám všem mohly chutnat.

● Snažíte se přidat dětem do jídelníčku více zeleniny? Začít můžete s tou vařenou. Zkuste Spaghetti Squash and Meatballs. „Spaghetti squash“ je plný důležitých živin a obsahuje také celer, mrkev a rajčata - vše chutně schované ve zdravé omáčce. Pokud chcete ještě zdravější varintu squashe, zaměňte mleté hovězí maso za mleté krůtí.

● Tyto Baked Southwestern Egg Rolls jsou plné zdravých ingrediencí: černé fazole, špenát či kukuřice. Pokud chcete přidat trochu živočišných bílkovin, použijte vařená kuřecí prsa. Rolky jsou výborné i druhý den, tak jich můžete udělat třeba 2x tolik a schovat je do lednice na další den!

● A jeden zdravý burger - Ultimate Turkey & Black Bean Burgers . Ten vám určitě zachutná! Navíc se v něm kombinují zdravé živočišné bílkoviny z krůtího masa s dostatkem vlákniny a dobře stravitelnými proteiny z černých fazolí. Tip pro mlsouny - pár plátků avokáda dodá burgeru na chuti i na zdraví.

● Vyzkoušejte i Sesame Chicken Salad ! Je to trochu něco jiného a úžasně jednoduché na přípravu! Dětem určitě zachutnají mrkvičky, mladé hráškové lusky, kuřecí kousky i těstoviny!

● Až ho jednou ochutnáte, určitě se k němu budete vracet: Chicken Pot Pie Turnovers, to je variace tradičního „chicken pot pie“. Budete překvapeni jeho jednoduchou přípravou. Budete mít rychle hotovo a zase jen samé zdravé ingredience (celer, mrkev, zdravé bílé maso)! Pokud máte rádi i jinou zeleninu než je uvedena v receptu, nebojte se jí přidat!

 

Nechte si chutnat!


Vstávat a hýbat se!

FR Get Up and Get Moving

Doba je jiná... je pro nás stále složitější umět děti zabavit, dát jim, co potřebují, aby byly šťastné, aby si aktivit užívaly a zároveň se zkušenostmi posouvaly ve vnímání okolního světa i jich samotných. Asi nás bude víc, co s nelibostí přiznáváme, že necháme děti sedět před televizí, tabletem či počítačem, když nutně potřebujeme alespoň 30 minut zaslouženého klidu...

Vrtá nám to ale hlavou – nejsou naše děti příliš často vystavovány všem těm technologiím? Podle Americké pediatrické společnosti (The American Academy of Pediatrics), děti v USA tráví před televizí či obrazovkami jiných druhů (počítače, videohry, mobilní telefony) v průměru 7 hodin denně! Nevím, jak je to u nás, ale asi podobně... Faktem je, že současný svět ovládají IT technologie a už se bez nich neobejdeme. Proto je nyní důležitější než kdykoli předtím, abychom dbali na pravidelný pohyb našich dětí a starali se, aby se „screen“ nestal jejich jedinou zábavou.

No, to se ale lehko řekne... Jak tedy máme motivovat naše děti k pohybu? Ukažme jim, že aktivní pohyb je zábava! Můžeme jít na procházku se zajímavým cílem, či jít běhat s pejskem nebo uspořádat doma rodinné klání v jakémkoli oblíbeném sportu. Pokud děti uvidí, jak to nás-rodiče- baví, uslyší náš smích, opustí telefony a obrazovky a budou chtít být součástí společné zábavy. Můžeme samozřejmě i vyhledat aktivity mimo náš domov - třeba The Little Gym 

Ať už s dětmi chodíme na procházky, běháme, lyžujeme, hrajeme fotbálek či se jedeme projet na kole – důležité je, že naše děti zjistí, že pohyb je fajn zábava a stane se součástí jejich budoucího životního stylu.


Mýty o nachlazení a chřipce.

Cold and Flu Myths

Začne to kýcháním – a než se nadějete, celá rodina posmrkává, kýchá, kašle a skoro si nestačíte vzájemně podávat krabici s kapesníky. Nevíte úplně přesně jak vlastně s nachlazením a chřipkou zacházet? Rozhodně nejste sami! Zde pár mýtů a faktů, které vám pomohou se zorientovat.

Mýtus č.1: Vakcína proti chřipce způsobuje chřipku: Po podání vakcíny proti chřipce se sice u malého počtu očkovaných mohou dostavit příznaky podobné nachlazení, ale díky tomu, že virové kmeny jsou ve vakcíně „inaktivovány“, nemůže vakcína způsobit plné chřipkové onemocnění. Pokud se potíže po podání vakcíny vyskytnou, je to proto, že si tělo vytváří vysoké titry protilátek a vakcína začíná fungovat.

Mýtus č.2: Pokud je vám zima, pravděpodobně onemocníte: To, že prochladneme, samo o sobě nemoc nezpůsobí. Silné prochladnutí může zvýšit naši vnímavost k infekci (stejně tak jako třeba oslabení organizmu stresem) a pokud se kolem nás tou dobou “motá” infekce, snadněji se nás může chytit. Možná k tomuto mýtu “chlad=nemoc” přispívá i fakt, že více nemocí se vyskytuje v zimním období, kdy se lidé častěji a po delší dobu zdržují uvnitř budov - s koncentrací lidí se zvýší i koncentrace virů, které se tak rychleji šíří.

Mýtus č.3: Obejmutí a pusa při pozdravu je jasná cesta jak šířit nákazu: Nejsnadnější přenos viru nastane, pokud se infikovaný sekret od nemocného člověka dostane do kontaktu s vaším nosem, či očima. V menším procentu se viry přenášejí vzduchem v kapénkách, když kolem vás někdo zakašle či kýchne. Že bychom nakazili dítě obejmutím či polibkem na tvář je sice málo pravděpodobné, ale sami se přirozeně bližšímu kontaktu vyhýbáme. Více pro prevenci uděláme, pokud nebudeme používat společně kapesníky, budeme si chránit ústa při kýchání a kašlání a nezapomeneme si pravidelně, a častěji než obvykle, umývat ruce - tím totiž zabráníme přenosu virů na kliky dveří, telefony, zábradlí, apod a tím znemožníme šíření infekce.

V The Little Gym se snažíme, aby naše prostory byly bezpečné a zároveň čisté. Každodenní úklid prostor spolu s pravidelným detailním týdenním čištěním udržují naše prostory hezké, čisté a hygienicky vhodné pro pobyt vás i vašich dětí. Zároveň nabízíme pro všechny věkové kategorie flexibilní systém omluv a náhrad lekcí, který vám umožňuje raději vynechat návštěvu kurzu, když se vy či vaše dítě necítíte fit a předejít tak šíření nemoci na ostatní.