EN CS

blogHeader

Vstávat a hýbat se!

FR Get Up and Get Moving

Doba je jiná... je pro nás stále složitější umět děti zabavit, dát jim, co potřebují, aby byly šťastné, aby si aktivit užívaly a zároveň se zkušenostmi posouvaly ve vnímání okolního světa i jich samotných. Asi nás bude víc, co s nelibostí přiznáváme, že necháme děti sedět před televizí, tabletem či počítačem, když nutně potřebujeme alespoň 30 minut zaslouženého klidu...

Vrtá nám to ale hlavou – nejsou naše děti příliš často vystavovány všem těm technologiím? Podle Americké pediatrické společnosti (The American Academy of Pediatrics), děti v USA tráví před televizí či obrazovkami jiných druhů (počítače, videohry, mobilní telefony) v průměru 7 hodin denně! Nevím, jak je to u nás, ale asi podobně... Faktem je, že současný svět ovládají IT technologie a už se bez nich neobejdeme. Proto je nyní důležitější než kdykoli předtím, abychom dbali na pravidelný pohyb našich dětí a starali se, aby se „screen“ nestal jejich jedinou zábavou.

No, to se ale lehko řekne... Jak tedy máme motivovat naše děti k pohybu? Ukažme jim, že aktivní pohyb je zábava! Můžeme jít na procházku se zajímavým cílem, či jít běhat s pejskem nebo uspořádat doma rodinné klání v jakémkoli oblíbeném sportu. Pokud děti uvidí, jak to nás-rodiče- baví, uslyší náš smích, opustí telefony a obrazovky a budou chtít být součástí společné zábavy. Můžeme samozřejmě i vyhledat aktivity mimo náš domov - třeba The Little Gym 

Ať už s dětmi chodíme na procházky, běháme, lyžujeme, hrajeme fotbálek či se jedeme projet na kole – důležité je, že naše děti zjistí, že pohyb je fajn zábava a stane se součástí jejich budoucího životního stylu.


Comments

Security Check
Please enter the text below
CaptchaImage
Can't read text above? Try another text.