EN CS

blogHeader

Odborníci vyzývají rodiče: Čtěte dětem každý den!

Pediatricians Call for Parent to Read to their Children Everyday

Čtete svým dětem každý den? Na základě výsledků vyplývajících z mnoha výzkumů na důležitost hlasitého čtení dětem, se Americká pediatrická společnost rozhodla k novým doporučením, které mají motivovat rodiče k pravidelnému čtení jejich dětem.

Čtení, zpívání a mluvení k dětem od chvíle kdy se narodí, má podstatný vliv na rozvoj celkové gramotnosti každého z nich. První tři roky života funguje dětský mozek jako houba, která nasává všechny informace, které se kolem mihnou a roste tak mnohem rychleji než v dalších fázích života.

Důvodem důležitosti začít k dětem hovořit už od útlého věku je podpora rozvoje mozku a myšlení dětí a stanovení předpokladů pro jejich úspěšný život.

Americká pediatrická společnost stanovila v souvislosti s raným vzděláváním dětí 5 základních doporučení, týkajících se čtení dětem:

1. Čtěte si společně. Čtěte dětem nahlas hned od narození. Významně to ovlivní rozvoj jejich gramotnosti.

2. Rýmujte, hrajte si se slovy, zpívejte společně.

3. Nastavte dětem denní rutiny. Dodržujte pravidelné časy na jídlo, hru a spánek. Dětem to pomůže nastavit jejich očekávání a také budou vědět, co se očekává v danou chvíli od nich.

4. Odměňujte děti za dílčí úspěchy. Pochvala a objetí je ta největší odměna.

5. Vybudujte si se svými dětmi vztah založený na důvěře, partnerství, lásce a stálosti.

Pravidelné čtení dětem od útlého věku jim může pomoci v rozvoji jejich slovní zásoby a komunikačních schopností. Výše zmíněných 5ti doporučení můžete využít jako zdroj inspirace pro podporu raného rozvoje vašeho dítěte.


Comments

Security Check
Please enter the text below
CaptchaImage
Can't read text above? Try another text.