EN CS

blogHeader

5 tipů pro novopečené maminky jak získat nové přátele

Five-Ways-to-Make-New-Mom-Friends

Získat nové přátele jako novopečená maminka není vždy úplně jednoduchá záležitost. Určitě jste to prožila několikrát: Stojíte na hřišti v písku, kolem cizí rodiče, Vy už po stopadesáté dozpíváváte „Tluče bubeníček“ a zoufale si přejete vést normální dospělou konverzaci o čemkoli.

A je vlastně jedno, jestli to je na hřišti, v obchodě či v The Little Gym. Často podvědomě prostě hledáte potencionální DOSPĚLÉ přátele, se kterými byste zapředli hovor o ČEMKOLI. Zde je pár tipů, které by Vám v tom mohly pomoci:

1. CHOĎTE VEN! Sezením doma a vymlouváním se na děti nové přátele nenajdete. Najděte si místa, kde se potkávají skupinky maminek - od mateřských center po hřiště, parky či se zapište do kurzů The Little Gym, kde najdete maminky stejně starých dětí, které každý den řeší úpně stejné „problémy“ jako Vy. Může to být začátek krásného přátelství!

2. Našli jste sympatickou maminku? Vezměte si její telefon či email! Nestyďte se! Hledat si kamarádku je jako randění – musíte mít telefon, abyste se mohly zase potkat... A když to podruhé nebude ono, alespoň máte dobrý pocit, že jste to zkusila!

3. Naplánujte si „hrací návštěvu“. Našla jste fajn maminku? Sejděte se spolu kdekoli, kde si děti mohou bezpečně pohrát a vy, maminky, si spolu aspoň trochu popovídat a dozvědět se o sobě víc.

4. Naplánujte si čas pro sebe. Najděte si hlídání či předejte mrňouska do péče své drahé polovičky a užijte si nerušený dospělácký čas s novou kamarádkou. Zasloužíte si to!

5. Buďte to stále Vy! Jen tak máte šanci najít si dlouhodobá přátelství.

Je fajn mít jako novopečená maminka přátele mezi rodiči podobně starých dětí. Může Vám to v mnohém pomoci a zjednodušit spoustu situací. Tak příště, až budete v blízkosti jiných maminek, nebojte se začít konverzaci a uvidíte, kam Vás to zavede. Třeba tím začnete jedno výjímečné a celoživotní přátelství!

 


Comments

Security Check
Please enter the text below
CaptchaImage
Can't read text above? Try another text.