Translate

EN CS

blogHeader
Aktuální dění a zajímavé tipy a nápady z

The Little Gym

 

1. pololetí 2018/19 – do kurzu je možné se zapsat i po jeho zahájení

A_new_season_at_TLG_CZ

V týdnu od 3. září jsme zahájili kurzy 1.pololetí 2018/19. Rozvrh je k dispozici ZDE, tak pokud máte zájem se k nám přidat, neváhejte nás kontaktovat, rádi Vám pomůžeme najít vhodný kurz! I po zahájení kurzů je možné přijít na zkušební lekci zdarma a náš program si vyzkoušet! Těšíme se na vás!


Pozdravy od zakladatele

Greetings to CZ

Vlaďka Zemanová začala svoji kariéru instruktorky v The Little Gym Praha v roce 2010. Později se provdala do USA a před nástupem na mateřskou dovolenou měla téměř dva roky příležitost pracovat v pobočce Bellevue, Washington spolu se zakladatelem The Little Gym Robinem Wesem.

Zeptala se ho, co si myslí o tom, že jeho koncept už má čtyři pobočky v České republice a jednu na Slovensku.
Zde je jeho odpověď:

"Jsem strašně rád! To, že je The Little Gym ve východní Evropě se mně opravdu dotýká. Moje rodiče, když jim bylo 13 let, zažili revoluci a světovou válku. Vyrostli v Rusku a Polsku. Všechno přežili a v roce 1923 se dostali do Jižní Afriky… takže s tímto koutem světa jsem sám osobně spojen.
Přeji hodně šťastných dětí!"


Děkujeme Robine za pozdravy a milá slova!


1.pololetí 2017/18 v plném proudu !!!

A_new_season_at_TLG_CZ

Nové pololetí v The Little Gym Praha začalo sice již v pondělí 4.září 2017. Do kurzů můžete ale nastoupit i v průběhu pololetí! Pokud jste nás ještě nenavštívili, rádi vám pomůžeme naplánovat vaši ZKUŠEBNÍ LEKCI ZDARMA.
Rozvrh lekcí je ZDE.
Formulář pro zkušební lekci ZDE.

Hledáme nové instruktory!

LeaderOfSeriousFun_CZ

Rádi pracujete s dětmi a jste sportovně zdatní? U nás budete pracovat v pozitivním prostředí, kde budete dětem pomáhat v jejich rozvoji – tělesném, rozumovém I sociálním. Budete je učit novým dovednostem zábavnou formou. Děti se budou těšit celý týden, až zase přijdou na lekci s vámi!  Každý den budete naplňovat naše motto “vyrůstat nás baví”.

Stanete se součástí bezva kolektivu kluků a holek, pro které je práce s dětmi zároveň koníčkem. Napište nám, rádi vás zařadíme do výběrového řízení na pozici “Instruktor cvičení předškoláků či školních dětí” nebo “Instruktor narozeninových oslav”.Naše TOP 5 rodinné večeře

FR Our Top 5 Family Dinners

Po celém aktivním dnu je vždy důležitá zdravá večeře. Ovšem ne vždy se nám, rodičům, daří přimět naše děti jíst to, co považujeme za vhodné a zdravé. Těžká smažená jídla a sladké večeře raději nahraďte lehčí stravou a dostatkem zeleniny a bílkovin. A aby se mohla najíst celá rodina společně – zde je pár tipů, které by vám všem mohly chutnat.

● Snažíte se přidat dětem do jídelníčku více zeleniny? Začít můžete s tou vařenou. Zkuste Spaghetti Squash and Meatballs. „Spaghetti squash“ je plný důležitých živin a obsahuje také celer, mrkev a rajčata - vše chutně schované ve zdravé omáčce. Pokud chcete ještě zdravější varintu squashe, zaměňte mleté hovězí maso za mleté krůtí.

● Tyto Baked Southwestern Egg Rolls jsou plné zdravých ingrediencí: černé fazole, špenát či kukuřice. Pokud chcete přidat trochu živočišných bílkovin, použijte vařená kuřecí prsa. Rolky jsou výborné i druhý den, tak jich můžete udělat třeba 2x tolik a schovat je do lednice na další den!

● A jeden zdravý burger - Ultimate Turkey & Black Bean Burgers . Ten vám určitě zachutná! Navíc se v něm kombinují zdravé živočišné bílkoviny z krůtího masa s dostatkem vlákniny a dobře stravitelnými proteiny z černých fazolí. Tip pro mlsouny - pár plátků avokáda dodá burgeru na chuti i na zdraví.

● Vyzkoušejte i Sesame Chicken Salad ! Je to trochu něco jiného a úžasně jednoduché na přípravu! Dětem určitě zachutnají mrkvičky, mladé hráškové lusky, kuřecí kousky i těstoviny!

● Až ho jednou ochutnáte, určitě se k němu budete vracet: Chicken Pot Pie Turnovers, to je variace tradičního „chicken pot pie“. Budete překvapeni jeho jednoduchou přípravou. Budete mít rychle hotovo a zase jen samé zdravé ingredience (celer, mrkev, zdravé bílé maso)! Pokud máte rádi i jinou zeleninu než je uvedena v receptu, nebojte se jí přidat!

 

Nechte si chutnat!


Vstávat a hýbat se!

FR Get Up and Get Moving

Doba je jiná... je pro nás stále složitější umět děti zabavit, dát jim, co potřebují, aby byly šťastné, aby si aktivit užívaly a zároveň se zkušenostmi posouvaly ve vnímání okolního světa i jich samotných. Asi nás bude víc, co s nelibostí přiznáváme, že necháme děti sedět před televizí, tabletem či počítačem, když nutně potřebujeme alespoň 30 minut zaslouženého klidu...

Vrtá nám to ale hlavou – nejsou naše děti příliš často vystavovány všem těm technologiím? Podle Americké pediatrické společnosti (The American Academy of Pediatrics), děti v USA tráví před televizí či obrazovkami jiných druhů (počítače, videohry, mobilní telefony) v průměru 7 hodin denně! Nevím, jak je to u nás, ale asi podobně... Faktem je, že současný svět ovládají IT technologie a už se bez nich neobejdeme. Proto je nyní důležitější než kdykoli předtím, abychom dbali na pravidelný pohyb našich dětí a starali se, aby se „screen“ nestal jejich jedinou zábavou.

No, to se ale lehko řekne... Jak tedy máme motivovat naše děti k pohybu? Ukažme jim, že aktivní pohyb je zábava! Můžeme jít na procházku se zajímavým cílem, či jít běhat s pejskem nebo uspořádat doma rodinné klání v jakémkoli oblíbeném sportu. Pokud děti uvidí, jak to nás-rodiče- baví, uslyší náš smích, opustí telefony a obrazovky a budou chtít být součástí společné zábavy. Můžeme samozřejmě i vyhledat aktivity mimo náš domov - třeba The Little Gym 

Ať už s dětmi chodíme na procházky, běháme, lyžujeme, hrajeme fotbálek či se jedeme projet na kole – důležité je, že naše děti zjistí, že pohyb je fajn zábava a stane se součástí jejich budoucího životního stylu.


Pohyb stimuluje pozornost, paměť, sebeovládání i snahu o dosažení cíle

FR Physical Activity can Boost a Child

Každý ví, že pohybová aktivita je nezbytnou součástí zdravého životního stylu. Ale věděli jste, že tělesné aktivity přispívají k celkovému rozvoji myšlení? Výsledky několika studií probíhajících s dětmi základních škol ukazují, že každodenní energická tělesná aktivita může mít výrazný pozitivní vliv na vývoj dítěte a zlepšit jeho pozornost, paměť, sebeovládání i schopnost vytyčit si cíl a strategii jak cíle dosáhnout.

Obecně platí, že tyto dovednosti se rozvíjejí nejrychleji během období školní docházky na prvním stupni základní školy, v průběhu dospívání pak o trochu pomaleji.[1] Čím intenzivněji dítě cvičí, tím více se tyto dovednosti rozvíjí a fixují. Jako příklad uveďme děti na hřišti, které hrají „na babu“. Tím, že se snaží bežet rychleji a rychleji, nakonec dosahnou cíle – dohoní kamaráda a babu předají dál. Ti, co hází na koš a snaží se do něj trefit míčem zase zažívají frustraci, když se netrefí, ale brzy zjistí, že čím častěji budou hod na cíl zkoušet a procvičovat, tím spíš se jim to povede.

Jeden z výzkumných pracovníků, podílejících se na studii, tvrdí:

„...v době, kdy se klade stále větší důraz na přípravu dětí ke standardizovaným testům z jednotlivých předmětů, by měly výsledky těchto studíí podnítit vedení škol, aby zvážilo investici do kvalitní tělesné výchovy a bohatého aktivního programu dětí, a to i na úkor času stráveného ve třídě. Čas věnovaný pohybovým aktivitám nesnižuje studijní výsledky dětí, naopak je může i zlepšit...“ [2]

Co tedy můžete dělat, abyste pomohli rozvíjet myšlení dětí?

-Natrénujte s rodinou na společnou procházku či se účastněte charitativního běhu.

-Oslavte mimořádné rodinné události, narozeniny nebo výročí, aktivně! Vydejte se na túru, zahrajte si basketbal, fotbal nebo se projeďte na kole.

-Hrajte různé pohybové hry, skákejte přes švihadlo, tančete nebo využijte techniku k pohybu a hrajte taneční videohry!

-Buďte pravidelně v pohybu ve vašem The Little Gym

[1]Davis PhD, Catherine L, and Norman K Pollock Phd. "Does Physical Activity Enhance Cognition and Academic Achievement in Children? A Review." Medscape. http://www.medscape.org/viewarticle/764365 (accessed February 6, 2014)

[2] Tomporowski, P.D., Lambourne, K., & Okumura, M.S. (2011). Physical activity interventions and children’s mental function: An introduction and overview. Preventive Medicine, 52(Suppl.1):S3- S9.


Odborníci vyzývají rodiče: Čtěte dětem každý den!

Pediatricians Call for Parent to Read to their Children Everyday

Čtete svým dětem každý den? Na základě výsledků vyplývajících z mnoha výzkumů na důležitost hlasitého čtení dětem, se Americká pediatrická společnost rozhodla k novým doporučením, které mají motivovat rodiče k pravidelnému čtení jejich dětem.

Čtení, zpívání a mluvení k dětem od chvíle kdy se narodí, má podstatný vliv na rozvoj celkové gramotnosti každého z nich. První tři roky života funguje dětský mozek jako houba, která nasává všechny informace, které se kolem mihnou a roste tak mnohem rychleji než v dalších fázích života.

Důvodem důležitosti začít k dětem hovořit už od útlého věku je podpora rozvoje mozku a myšlení dětí a stanovení předpokladů pro jejich úspěšný život.

Americká pediatrická společnost stanovila v souvislosti s raným vzděláváním dětí 5 základních doporučení, týkajících se čtení dětem:

1. Čtěte si společně. Čtěte dětem nahlas hned od narození. Významně to ovlivní rozvoj jejich gramotnosti.

2. Rýmujte, hrajte si se slovy, zpívejte společně.

3. Nastavte dětem denní rutiny. Dodržujte pravidelné časy na jídlo, hru a spánek. Dětem to pomůže nastavit jejich očekávání a také budou vědět, co se očekává v danou chvíli od nich.

4. Odměňujte děti za dílčí úspěchy. Pochvala a objetí je ta největší odměna.

5. Vybudujte si se svými dětmi vztah založený na důvěře, partnerství, lásce a stálosti.

Pravidelné čtení dětem od útlého věku jim může pomoci v rozvoji jejich slovní zásoby a komunikačních schopností. Výše zmíněných 5ti doporučení můžete využít jako zdroj inspirace pro podporu raného rozvoje vašeho dítěte.


Dejte volnost dětské fantazii!

FR Let your Childs Imagination Run Wild

Fantazírovat je zdravé! Děti potřebují fantazii a představivost ke svému zdravému vývoji. Je to víc než zábavná hra! Děti se učí vyjadřovat své představy, vyjadřovat děje a situace, které je napadají. Starají se o svoji panenku, či plyšáka a vyjdřují tím situace a děje z každodenního života. Nebo si hrají “na hasiče” a zachraňují svět, dávají věcem záměrně jiný význam, vymýšlí konkrétní scénáře a specifické situace a snaží se je zvládat a řešit. Také díky fantazii se naši nejmenší naučí soustředit se, být trpěliví, ovládat sebe samé i vžít se do pocitů druhých. Učí se tak komunikaci, spolupráci i respektu k ostatním.

A pokud mají při hře vás, rodiče, jako citlivého průvodce, který se dokáže naladit na stejnou notu a povzbuzuje dítě svou aktivní rolí, je to dvojnásobné učení – pro dítě i pro vás. Pozorujte je, přidejte se k nim, napodobujte je a oni zase budou napodobovat vás. Učte je zvládat situace, se kterými se v životě setkávají, ptejte se jich, co si o tom myslí a budete možná překvapeni kolik už vaše děti z okolního světa vnímají! Začněte už dnes!


Děti, které jsou milé k ostatním, jsou úspěšné

FR Nice Kids Finish First

V The Little Gym pomáháme dětem rozvíjet sociální dovednosti, které mohou být podle některých studií nejdůležitějším faktorem pro dlouhodobý úspěch v životě.

Vědci potvrdili: děti, které se chovají hezky k ostatním, nekončí poslední. Alespoň ne podle nové studie, která naznačuje, že předškolní děti, které projeví „sociální chování“ (přátelství, dělení se, spolupráci), s větší pravděpodobností úspěšně dokončí vysokou školu a najdou si stabilní zaměstnání. 20 let trvající studie sledovala více než 700 dětí od předškolního věku do 25 let. Děti, které měly ve školce nejlepší výsledky testů sociálních kompetencí (jako např. dělení se, čekání na svou řadu, naslouchání pokynům), dokončily se 4x větší pravděpodobností vysokou školu oproti dětem, které ve školce takových výsledků nedosahovaly. Studie také odhalila, že v některých případech jsou tyto sociální dovednosti lepšími ukazateli budoucího úspěchu v životě než dovednosti akademické.

Pozitivním sociálním dovednostem se můžeme učit a zdokonalovat je již během dětství. The Little Gym program pomáhá dětem, kromě rozvoje tělesných dovedností, také v růstu a zdokonalování sociálních dovedností. Zábavné prostředí plné aktivního pohybu poskytuje dětem učení v trochu jiném kontextu. Hry jsou cíleně vybírány tak, aby podporovaly socializaci dětí. Nesoutěžní prostředí podporuje děti spíše k partnerství ve společné hře a spolupráci s ostatními vrstevníky, než aby soutěžily jeden proti druhému. Děti se učí ohleduplnosti, jak vnímat pocity ostatních a jsou motivované ke spolupráci, která vede i k vnímání vzájemného prospěchu. Tyto základní dovednosti pro život pomáhají dětem chovat se mezi sebou mile, pozitivně a dodržovat základní společenská pravidla. To vše dětem pomáhá k vývojové a sociální zralosti a celkové dobré připravenosti na různé životní změny.


Kam se poděly dobré mravy?

FR Oh where oh where - Manners

Pravidla slušného chování není nic, co by děti pochytily automaticky. Děti jim musíme naučit a připomínat jim jejich důležitost. Osvojení společenských pravidel je důležitý vývojový milník na cestě k celkové zralosti a připravenosti na život. Dětem bychom měli vysvětlovat pravidla adekvátně jejich věku tak, aby pochopily jejich smysl a důležitost. Zde je 6 základních pravidel, které by děti měly znát.

1. “Děkuji” je slovo, které rodiče i instruktoři The Little Gym nikdy nemohou dost zdůraznit. Prosté poděkování posílá jasnou zprávu o vděčnosti za pomoc či darovaný dárek. Dítě může třeba i nakreslit obrázek jako poděkování, či později napsat dopis.

2. “Prosím” neboli “kouzelné slůvko“, je důležitý nástroj k tomu, aby děti dostaly to, co chtějí. Slůvko „prosím“ můžeme děti učit ještě dříve, než umí mluvit. Pokud něco děti chtějí měly by být schopny vyjádřit svoji variantu slušného požádání a zároveň uměly poděkovat, pokud dostanou to, o co žádaly.

3. “Promiň”, „Promiňte“ V určitém věku by děti měly vědět, že skákat rodičům či jiným dospělým do řeči, není slušné. Jsou ale někdy chvíle, kdy mají na srdci tolik důležitého, že to potřebují sdělit. V tom případě se jim slovíčko „promiňte“ hodí jako vhodný způsob přerušení cizí konverzace. Hodí se jim ale i v situaci, kdy potřebují obejít někoho, kdo jim stojí v cestě či když do někoho omylem strčí či se chtějí omluvit za cokoli, co způsobily.

4. “Dobrý den” a “Nashledanou” jsou součástí základní společenské komunikace. Učením se pozdravu v raném věku budou děti znát vhodnou formu oslovení ostatních lidí, když děti vstupují do místnosti či ji opouštějí nebo jim pomůže v situaci, kdy chtějí oslovit nové kamarády.

5. Zásady správného stolování. Začít můžeme opět již v raném věku. Jakmile děti začnou jíst tuhou stravu a krmí se lžičkou, dáváme jim najevo, že není hezké plivat jídlo či rozhazovat ho ven z talíře. Když děti trochu povyrostou, už jim můžeme připomínat, jak se správně sedí u stolu, jak se používají příbory, jak požádat o podání misky, na kterou nedosáhnou či jak se omluvit když chtějí odejít od stolu. Zásady správného stolování si děti odnesou do života a zároveň pomohou vytvořit příjemné prostředí při společném rodinném stolování.

6. Být milý k ostatním. Pro sociální zralost dítěte je velmi důležité umět rozlišit co je ostatním milé a co není. Měly by chápat, že není hezké být zlý a posmívat se ostatním. Naopak že být milý a vstřícný k lidem okolo je důležité a že tak pomáhejí vytvořit příjemné prostředí.

Cvičení dělá mistra – proto procvičujte a připomínejte dětem, jak důležité je chovat se hezky a slušně k okolí. Buďte důslední a trvejte na „kouzelném slovíčku“ a sami ho používejte. Nejlepší je jít příkladem a ukázat dětem, že když se k sobě budeme chovat slušně a mile, budou naše dny hezčí a příjemnější.


Co přinese dětem pomoc v domácnosti?

FR Benefits of Chores

Měly by vůbec děti pomáhat v domácnosti? Podle nedávného článku z Wall Street Journal si děti, po kterých je požadována pomoc v domácnosti, budují smysl pro zodpovědnost a jsou soběstačnější.

A kterýpak rodič by si toto pro své dítě nepřál?

V článku se také říká, že děti, které začaly pomáhat v domácnosti kolem 3-4 let, měly spíše pozitivní vztah ke své rodině, vyšší akademické úspěchy, dokázaly se lépe vcítit do pocitů druhých a byly vnímavější k jejich potřebám. Co více dodat...? Projděte si následujících 5 tipů, které vám mohou napovědět, jak motivovat děti k pomoci v domácnosti:

1) Zapněte hudbu, když děti uklízí v kuchyni nebo si rovnají své hračky. Hudba udělá z uklízení daleko příjemnější činnost nejen pro děti, ale i pro vás!

2) Děti milují výzvy. Zapněte stopky a motivujte děti, aby činnost udělaly co nejrychleji a zároveň nejefektivněji, jak dokáží.

3) Zvažte způsob, jakým budete k práci přistupovat – udělejte ji zábavnou a dejte dětem najevo, že vám pomáhají tím, že úkol splní.

4) Vytvořte nástěnku - přehled úkolů. Když děti všechny úkoly splní a na nástěnce odškrtnou, odměňte je dle jejich vlastního výběru – mohou vstávat o víkendu později, vypravíte se společně na zmrzlinu nebo na jejich oblíbené místo (koupaliště, ZOO).

5) Udělejte z práce zábavu. To je nejjistější cesta, jak motivovat děti k plnění povinností nejen nyní, ale i po následující roky, které vás společně čekají.

Pro přečtení celého článku, klikněte zde.


6 způsobů jak povzbudit sebedůvěru dětí

FR 6 Ways to Build Confidence in Kids

Děti nejvíce ovlivňují jejich rodiče. A rodiče jsou právě ti, kteří mohou pozitivně (ale i negativně) ovlivnit, jak dalece dítě důvěřuje svým schopnostem a jak pozitivně přistupuje k novým výzvám. Zde je 6 tipů, jak podporovat zdravou sebedůvěru vašeho dítěte.

1. Zamyslete se jak dítě chválíte. Pochvala by měla být konkrétní – za co přesně chválíte. Je rozdíl mezi pochvalou obecnou „jsi šikovný kluk“ a konkrétní „moc se mi líbí, že jsi se snažil až do konce“ . Ve druhém případě dáte dítěti jasně najevo, co oceňujete, co je důležité a co si má pamatovat napříště.

2. Pomáhejte pěstovat dětem jejich zájmy a respektujte je. Každé dítě je jiné a potřebuje cítit, že je akceptováno.

3. Podporujte a povzbuzujte děti v každém jejich konání. Jak intenzivně si děti pamatují křivdy, tak silně si vybavují pocity, kdy se cítily opravdu šťastně a jistě. Dejte jim mnoho takových chvil, kdy se budou cítit, že dosáhnou až ke hvězdám!

4. Neškatulkujte své děti. Nepředjímejte jací jsou a co dokáží. Může to limitovat jejich sebedůvěru, kterou děti potřebují pro zvládání všech nových životních situací.

5. Důvěřujte dětem a nechte je dělat rozhodnutí. 6. Naučte je koukat na svět s optimismem – budou to mít v životě jednodušší a více si ho užijí! Sklenice ať je ode dneška „napůl plná“ a ne „poloprázdná“!

Budování důvěry v sebe sama začíná již v prvních měsících života. Právě vy, rodiče, máte tu možnost vybavit své děti do života zdravým sebevědomím! Dejte jim tento obrovský dar, ze kterého budou těžit v každém jejich počínání.


Tráví vaše dítě příliš mnoho času u monitoru?

Is-Your-Child-Getting-Too-Much-Screen-Time

V současné době se zdá téměř nemožné, aby děti nepřišly během dne do kontaktu s nějákým druhem obrazovky. Technologie je všude, počínaje tablety, telefony a počítači a televizí konče. Ale kolik času by měly děti vůbec trávit před obrazovkou? Jaká doba je stále ještě vhodná a přijatelná pro malé děti?

Podle Americké pediatrické společnosti by se děti do věku 2 let měli vyhýbat kontaktu s televizí a dalšími audiovizuálními zařízeními. Dětský mozek se v tomto období rozvíjí velmi rychle a potřebuje spoustu různorodých vjemů z různých smyslů. Děti se nejvíce učí z interakce s okolím – s předměty, prostředím, a hlavně z interakce s dospělými i se svými vrstevníky, nikoli s obrazovkou!

Posadit dítě před monitor či televizní obrazovku se mnohdy jeví jako jednoduché řešení problému jak dítě zabavit. Neexistuje ale žádný důkaz, že by tato média působila pozitivně na rozvoj dětí. Odložte elektroniku stranou a nabídněte svému dítěti zábavu v podobě čtení, deskových her, aktivního hraní či prostého „povídání si“. Zjistíte tak o svém dítěti daleko víc, než když ho koutkem oka kontrolujete u jeho oblíbené pohádky, kterou vidí už po dvacáté. „Elektronická dieta“ nemusí být utrpením, zvolte vhodné aktivity a uvidíte, že bude bavit i vás! A navíc vás bude hřát uspokojení, když si uvědomíte, jaký přínos má pro vaše dítě omezení pobytu před obrazovkou v dlouhodobém horizontu!

Celý článek od The American Academy of Pediatrics si můžete přečíst na: http://www.aap.org/en-us/advocacy-and-policy/aap-health-initiatives/pages/media-and-children.aspx


Mýty o nachlazení a chřipce.

Cold and Flu Myths

Začne to kýcháním – a než se nadějete, celá rodina posmrkává, kýchá, kašle a skoro si nestačíte vzájemně podávat krabici s kapesníky. Nevíte úplně přesně jak vlastně s nachlazením a chřipkou zacházet? Rozhodně nejste sami! Zde pár mýtů a faktů, které vám pomohou se zorientovat.

Mýtus č.1: Vakcína proti chřipce způsobuje chřipku: Po podání vakcíny proti chřipce se sice u malého počtu očkovaných mohou dostavit příznaky podobné nachlazení, ale díky tomu, že virové kmeny jsou ve vakcíně „inaktivovány“, nemůže vakcína způsobit plné chřipkové onemocnění. Pokud se potíže po podání vakcíny vyskytnou, je to proto, že si tělo vytváří vysoké titry protilátek a vakcína začíná fungovat.

Mýtus č.2: Pokud je vám zima, pravděpodobně onemocníte: To, že prochladneme, samo o sobě nemoc nezpůsobí. Silné prochladnutí může zvýšit naši vnímavost k infekci (stejně tak jako třeba oslabení organizmu stresem) a pokud se kolem nás tou dobou “motá” infekce, snadněji se nás může chytit. Možná k tomuto mýtu “chlad=nemoc” přispívá i fakt, že více nemocí se vyskytuje v zimním období, kdy se lidé častěji a po delší dobu zdržují uvnitř budov - s koncentrací lidí se zvýší i koncentrace virů, které se tak rychleji šíří.

Mýtus č.3: Obejmutí a pusa při pozdravu je jasná cesta jak šířit nákazu: Nejsnadnější přenos viru nastane, pokud se infikovaný sekret od nemocného člověka dostane do kontaktu s vaším nosem, či očima. V menším procentu se viry přenášejí vzduchem v kapénkách, když kolem vás někdo zakašle či kýchne. Že bychom nakazili dítě obejmutím či polibkem na tvář je sice málo pravděpodobné, ale sami se přirozeně bližšímu kontaktu vyhýbáme. Více pro prevenci uděláme, pokud nebudeme používat společně kapesníky, budeme si chránit ústa při kýchání a kašlání a nezapomeneme si pravidelně, a častěji než obvykle, umývat ruce - tím totiž zabráníme přenosu virů na kliky dveří, telefony, zábradlí, apod a tím znemožníme šíření infekce.

V The Little Gym se snažíme, aby naše prostory byly bezpečné a zároveň čisté. Každodenní úklid prostor spolu s pravidelným detailním týdenním čištěním udržují naše prostory hezké, čisté a hygienicky vhodné pro pobyt vás i vašich dětí. Zároveň nabízíme pro všechny věkové kategorie flexibilní systém omluv a náhrad lekcí, který vám umožňuje raději vynechat návštěvu kurzu, když se vy či vaše dítě necítíte fit a předejít tak šíření nemoci na ostatní.

 


5 tipů pro novopečené maminky jak získat nové přátele

Five-Ways-to-Make-New-Mom-Friends

Získat nové přátele jako novopečená maminka není vždy úplně jednoduchá záležitost. Určitě jste to prožila několikrát: Stojíte na hřišti v písku, kolem cizí rodiče, Vy už po stopadesáté dozpíváváte „Tluče bubeníček“ a zoufale si přejete vést normální dospělou konverzaci o čemkoli.

A je vlastně jedno, jestli to je na hřišti, v obchodě či v The Little Gym. Často podvědomě prostě hledáte potencionální DOSPĚLÉ přátele, se kterými byste zapředli hovor o ČEMKOLI. Zde je pár tipů, které by Vám v tom mohly pomoci:

1. CHOĎTE VEN! Sezením doma a vymlouváním se na děti nové přátele nenajdete. Najděte si místa, kde se potkávají skupinky maminek - od mateřských center po hřiště, parky či se zapište do kurzů The Little Gym, kde najdete maminky stejně starých dětí, které každý den řeší úpně stejné „problémy“ jako Vy. Může to být začátek krásného přátelství!

2. Našli jste sympatickou maminku? Vezměte si její telefon či email! Nestyďte se! Hledat si kamarádku je jako randění – musíte mít telefon, abyste se mohly zase potkat... A když to podruhé nebude ono, alespoň máte dobrý pocit, že jste to zkusila!

3. Naplánujte si „hrací návštěvu“. Našla jste fajn maminku? Sejděte se spolu kdekoli, kde si děti mohou bezpečně pohrát a vy, maminky, si spolu aspoň trochu popovídat a dozvědět se o sobě víc.

4. Naplánujte si čas pro sebe. Najděte si hlídání či předejte mrňouska do péče své drahé polovičky a užijte si nerušený dospělácký čas s novou kamarádkou. Zasloužíte si to!

5. Buďte to stále Vy! Jen tak máte šanci najít si dlouhodobá přátelství.

Je fajn mít jako novopečená maminka přátele mezi rodiči podobně starých dětí. Může Vám to v mnohém pomoci a zjednodušit spoustu situací. Tak příště, až budete v blízkosti jiných maminek, nebojte se začít konverzaci a uvidíte, kam Vás to zavede. Třeba tím začnete jedno výjímečné a celoživotní přátelství!